Değerler Eğitimi
Değerler Eğitimi
Değerler Eğitimi Nedir?
Değerler toplum için önemlidir, değerlere uygun davranan insanlar da toplum gözünde değerlidir. Değerler sadece günlük eylem ve davranışlarımıza rehberlik eden ilke ve ölçütler olmaları bakımından değil, genel yaşam tarzımızı ve yönünü etkileme, belirleme açısından da önemlidir. Bu belirleme, seçeceğimiz meslekten, ülkesi veya insanlık için özveride bulunmaya, nasıl bir anne veya baba olacağımıza kadar geniş ve önemli bir alanı kapsar. Toplumsal yaşantımızın temel yapısını oluşturan milli, manevi, sosyal, ahlaki ve kültürel değerlerimizden olan;
*Yardımlaşma,Dürüstlük, Sorumluluk , Sevgi, Hoşgörü, Saygı, Barış,Özgüven gibi kazanımları öğrencilerimize kazandırmak amacıyla yapılan çalışmalardır.


Değerler Eğitimi ve Ahlak Gelişimi

*Değeler eğitimi çalışmalarında değerler eğitimi kavramının, moral-ahlaki-kişilik gelişimi ve sosyal duygusal gelişimle iç içe olduğu görülmektedir.
*Tutumlar ve duygular zamanla oluşur, kazanılır. Duygusal gelişimin hem olgunlaşma, hem öğrenme sonucu oluştuğu ve bunların hiç birinin tek başına etkili olmadığı belirtilmektedir.


*Duygular insan olmanın en önemli unsurlarıdır. *Herkesin bebeklerin bile duyguları vardır.
Bebek ve çocuklar önceleri sadece kendi duygularını belirtirken zaman içinde karşıdakinin düşünce duygusunu anlama onun gibi düşünebilmenin başlangıcıdır.
*Okul öncesi dönemde çocukların başka birinin duyguları sonucu neler yapabileceğini de tahmin edebilecekleri ve 4-5 yaşındayken “arkadaşın neden üzgün?” şeklinde sorulduğunda “ annesi gitmiş, o da annesini özlemiş” şeklinde akıl yürütebilecekleri belirtilir.
 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Sanat Etkinlikleri
- Yaratıcı Drama
- Müzik
- Okuma Yazmaya Hazırlık
- İngilizce
- Satranç
- Alan Gezileri
- Dikkat Geliştirme
- Jimnastik
- Pedagog
- Montessori Eğitimi
- Halk Oyunları
- Fen ve Doğa
- Yoga ve Spor
- Akıl Oyunları
- Sevgi Dersleri
- Ekolojik Bahçe Çalışmaları
- Cooking Time
- Matematik Becerisi
- Kodlama Robotik Eğitimi
 
 
Pro WEB